آموزش رایگان, مقالات

بافت هدبند

بافت هدبند

بافت هدبندطرح گره ای -در ادامه آموزش های رایگان سایت بافت تی تی امروز با آموزش هدبند مدل گره ای در خدمت شما هستیم.

بافت هدبند

از قلاب شماره ۳ و دو رنگ کاموا گوکسیم استفاده می کنیم شما می توانید با توجه به ضخامت و مارک کاموا قلاب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
برای اینکه متوجه شوید از چه قلابی باید برای کاموا در دسترس تان استفاده کنید روی کاموا ها معمولاًبرچسبی دارد که شماره میل و کاموا های متنوع و متناسب با آن کاموا را نوشته است.

دیدن مدلهای آموزشی دستگیره

 

دیدن مدلهای آموزشی گلهای ایرلندی

 

تل بافت

بافت این هدبند بسیار راحت است و ما سعی کردیم قسمت های وصل کردن و دوخت تل را به صورت ویدیو برای شما نمایش بدهیم تا به راحتی بتوانید آن را ببافید.
اول توضیحات را بخوانید و بافت‌ها را همان طوری که توضیح میدهیم انجام دهید و بعد فیلم های تکمیلی را نگاه کنید تا بهتر متوجه شوید.

شروع بافت هدبند

برای شروع بافت با رنگ سفید اندازه دور سر زنجیره بزنید.برای سایز گیری می توانید زنجیره هایی را که زده ای دور سر اندازه بگیرید.
اگر شخصی که برایش میبافیدکنارتان نیست و نمی‌توانید این زنجیره ها را دور سرش بگذارید و سایز بگیرید، می توانید از او درخواست کنید تا اندازه دور سرش را برای شما بفرستد.

 

دیدن مدلهای آموزشی کیف

 

دیدن مدلهای آموزشی لیف

 

طریقه اندازه گیری با متربرای بافت هدبند

از او بخواهید که متر را دور سرش بگذارد دورتادور پیشانی و سر را اندازه بگیرد و برای شما بفرستند.
شمامیتوانید برای سایز گیری هدبند تعداد زنجیره هایی را که زده اید روی متر بگذارید و به این ترتیب سایز گیری را انجام دهید.
رج1=وقتی که زنجیره ها را زدید برای رج اول توی هر زنجیره یک پایه کوتاه می زنیم این بافت را تا انتهای رج ادامه می‌دهیم. وقتی اخرین پایه کوتاه را زدید یک زنجیره می زنیم و کار را بر می گردانیم.

رج 2=توی هر پایه یک پایه کوتاه می زنیم

نکته قابل توجه

موقع پایه کوتاه زدن توجه داشته باشید گیس بافت های لبه کارتان شامل دو نخ است نخ پشتی و نخ جلوی شما قلاب را بین نخ جلویی و پشتی فرو می برید و نخ پشتی را می گیرید و پایه کوتاه میزنید.
طریقه این بافت را برای شما به صورت ویدئو گذاشته‌ایم تا راحت تر ببینید و ببافید.

برای دیدن طرز بافت پایه کوتاه ها کلیک کنید.

 

روی هر پایه یک پایه می بافید تا به انتهای رج برسید انتهای و کار را بر می گردانیم و دوباره بافت ردیف قبل را تکرار می کنید.
یعنی روی هر پایه یک پایه می زنید توجه داشته باشید که گیس بافت های لبه کار،نخهای پشتی را باید بگیرید و این پای کوتاه ها را ببافید.

 

دیدن مدلهای آموزشی شنل وپانچو

 

دیدن مدلهای آموزشی لباس

 

وقتی که این نوع بافت را انجام می‌دهید و گیس بافت های پشتی را می گیرید و پایه کوتاه میزنید شیارهایی روی بافت هدبند شما ایجاد می شود که بافت تان را زیباتر و شیک تر میکند.

این بافت را5رج ادامه دهید تعداد رنجهایی که در بافت هدبندمی بافید بستگی به ضخامت کاموا و شماره قلاب تان دارد.
چون تفاوت سایز ها کاموا و قلاب باعث می شود که ارتفاع پایه های تان متفاوت باشد به هر حال تا ارتفاع مورد نظرتان این بافت را ادامه دهید.

"<yoastmark

تکرار هدبند بافت با رنگ دیگر

وقتی که کار بافت سفید به اتمام رسید با یک رنگ دیگر دوباره همین بافت را می بافیم.حالا ما دو تا مستطیل داریم با رنگهای متفاوت که تعداد دانه ها و ارتفاع بافت شان یکسان است.
البته شما می توانید به جای اینکه از رنگ دیگری استفاده کنید از همان کاموا برای بافت تیکه دوم هدبند نیز استفاده کنید.این رنگ بندی ها کاملاً سلیقه ای هستند.

 

دیدن مدلهای آموزشی جاکلیدی و میوه

 

دیدن مدلهای آموزشی اشارپ

 

طریقه سرهم کردن

مستطیل سفید را برمیداریم و با کاموای هم رنگ آن و سوزن مخصوص بافتنی که سوزنی بزرگتر و قطور تر و دارای سوراخ بزرگتر از حد معمول سوزن های معمولی است دو طرف لبه ی کار را به هم میدوزیم.
مستطیل سفید شما حالت حلقه ای پیدا می‌کند بعد مستطیل رنگ دیگر را که ما در این کار رنگ نارنجی را انتخاب کرده‌ایم برمیداریم.
از توی حلقه مستطیل سفید بافت نارنجی را رد می‌کنیم و لبه های مستطیل نارنجی را به همدیگر نزدیک می کنیم و با رنگ مخصوص نارنجی آن را کوک می زنیم تا کاملاً بسته شود.

"<yoastmark

بعد از اتمام دوخت مستطیل نارنجی نوبت به دوخت دو طرف بافت سفید و نارنجی میرسد.دو طرف لبه هدبند بافت را به هم نزدیک کنید و لبه بافت نارنجی وسفید را به همدیگر بدوزید.

هدبند

آموزش بافت

نخهای اضافی را کاملا محکم کاری کنید و گره بزنید و از لابلای بافت هدبند با سوزن یا قلاب رد کنید تا کارتان تمیزترمحکم ترشود.
برای درک بهتر شما و یادگیری آسان تر طریقه مونتاژ دو تکه هدبند، اموزشی بصورت فیلم برای شما گذاشتیم.

برای دیدن فیلم دوخت کلیک کنید.

 

"<yoastmark

این هم از هدبند زیبای ما کار بافت هدبند به پایان رسیده و اکنون می توانید از آن استفاده کنید. امیدوارم ببافید و لذت ببرید.

 

ارتباط با ادمین دیدن پیج اینستاگرام وعضویت در کانال تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *