آموزش رایگان, مقالات

گل قلاب وآموزش بافت رایگان دو مدل گل بافتنی

گل قلاب

 گل قلاب بافی و تزئین بافتها با گل بافتنی جلوه خاصی به آن میدهد.

آموزش رایگان دو مدل گل قلاب سه بعدی

امروز قصد داریم آموزش دو مدل گل قلاب رابرای شما بگوییم. گل بافتنی را که میبافید، می توانید برای تزیین انواع بافت هایتان استفاده کنید.

"<yoastmark

 

بافتهای زیبایی مانند: تل سر، پاپوش، لباس ،شال و کلاه یا حتی پتو و روتختی. (لطفابرای دیدن هر کدام از مدلها بروی کلمه های ابی رنگ کلیک کنید)

 

"<yoastmark

چیزهای مورد نیاز:

برای هر دو گل قلاب بافی بهتر است از قلاب استیل شماره یک تا دو و کاموا آلیز دیوا یا هر کاموایی که نازک و ظریف است استفاده کنید.

لازم به ذکر است که هر چقدر بافتتان سفت تر باشد گل بافتنی زیباتر میشود.

طرز بافت:

رج 1=۸۰ تا زنجیره بزنید.

رج 2 =۶ زنجیره را رد می کنیم و توی زنجیره ی هفتم 1 پایه بلند می زنیم 1 زنجیره می زنیم. ۳ زنجیره را رد می‌کنیم توی زنجیره چهارم 1، پایه بلند میزنیم 3زنجیره و دوباره 1 پایه بلند بزنید.

 

زنجیره

گل قلاب

برای ادامه همان رج 1 زنجیره بزنید سه زنجیره رد بدهید داخل زنجیره چهارم 1 پایه بلند3زنجیره و دوباره 1پایه بلند بزنید.(این روندتا پایان رج ادامه پیدا میکند.)

 

آموزش گل سه بعدی

آموزش بافت گل قلاب

بافتنی_ گل

رج3= ابتدا 3 زنجیره می زنیم بعد داخل حفره اول 2 پایه بلند 3 زنجیره و 3پایه بلند می‌بافیم.( زنجیره های اول کار به جای یک پایه حساب میشود.)

(در ادامه همان رج) یک حفره بزرگ را رد می میکنیم. داخل حفره ی بعدی که( شبیه Vانگلیسی است.) 3 پایه بلند 3 زنجیره 3پایه بلند می‌بافیم.(این بافت تا آخر ردیف تکرار می شود)

 

گل بافی

آموزش بافت گل قلاب

آموزش بافت گل

رج 4= توی فضای زنجیره‌ای سه تایی گل اولتان 12 تا پایه بلند ببافید. (توجه داشته باشید.) بافت پایه دوازدهم را تمام نمی کنیم و هنگامی که 2 حلقه  روی قلاب داریم نخ صورتی را از توی دو حلقه بیرون می کشیم.

نخهای اضافی راپشت کار با انگشت تان سفت بگیرید تا بافتتان شل نشود.

حفره بعدی 1 پایه کوتاه میزنیم و حفره بعد 12تا پایه بلند با رنگ صورتی میبافیم.

تعویض رنگ

گل  قلاب بافی

برای بافت آخرین پایه، یعنی پایه 12، بافت را کامل نمی کنیم و وقتی دو حلقه روی قلاب داریم، کاموای طوسی را از بین دو حلقه بیرون میکشیم .

حفره بعدی 1 پایه کوتاه و حفره ی بعدی  را12 پایه بلند بزنید. (این روند تغییر رنگ و بافت را تا انتهای رج ادامه دهید.) در انتهای رج دو رنگ نخ را گره بزنید تا باز نشود

پایه بلند

پایه بلند گل قلاب

آموزش بافتنی_گل

حالا نوار را مانند تصویر با دقت در هم پیچید و پشت کار را با نخ طوسی و سوزن بدوزید و محکم کنید تا باز نشود.

 

"<yoastmark

"<yoastmark

این هم از گل قلاب زیبای ما که میتوانید در رنگهای مختلف ان را ببافید.

"<yoastmark

لیف توت فرنگی

قلاب بافی

برای دیدن مدلهای آموزش لیف کلیک کنید.

"<yoastmark

گل بافتنی دوم

برای بافت گل دومی ابتدا حلقه جادویی میزنیم. اگر حلقه جادویی بلد نیستید. میتوانیم 5 زنجیره را با یک بست به هم وصل کنید تا حلقه شود .

رج 1=داخل حلقه جادویی 1زنجیره و 1 پایه کوتاه میبافیم.سپس 10زنجیره میبافیم و با 1پایه کوتاه زنجیره ها را به داخل حلقه وصل میکنیم. دوباره یک پایه کوتاه و10 زنجیره می زنیم و با یک پایه کوتاه به داخل حلقه وصل میکنیم .

زنجیره

طرزبافت گل قلاب

ببینید که گلبرگ های زنجیره‌ای روی حلقه شما ایجاد شده است .5گلبرگ زنجیره‌ای داخل حلقه جادویی درست کنید و در انتها با پایه کوتاه به گلبرگ اول وصل کنید.

 

"<yoastmark

بافت گل قلاب

رج2= داخل حلقه گلبرگ اول ،به ترتیب 1 پایه کوتاه ،13پایه ساده( متوسط )  1 پایه کوتاه بزنید.

همه گلبرگ های زنجیره‌ای را با همین تعداد پایه کوتاه و پایه ساده پر کنید و انتهای کار به پایه کوتاه گلبرگ اول با بست (پایه کور) یک اتصال بزنید. نخ را قطع کنید و پشت کار گره بزنید تا بافت تان باز نشود .

آموزش گل تزئینی با قلاب

گل بافتنی

 

پایه کوتاه

گل لباس

گل ایرلندی

گل قلاب

برای دیدن آموزش گلهای ایرلندی کیلک کنید

آموزش بافت کاسبرگ گل قلاب بافی

برای قسمت داخلی گل قلاب زیبایتان می توانید با رنگ زرد یک حلقه جادویی درست کنید. 1زنجیره بزنید.مجدد  1پایه کوتاه و3زنجیره بزنید.

(درادامه همان رج ) از بالا به سمت پایین بشمارید. داخل زنجیره آخر که نزدیک حلقه جادویی است . 2پایه کوتاه،3 زنجیره  ببافید.داخل زنجیره آخر 2 پایه کوتاه   بزنید و دوباره  1پایه کوتاه دیگر داخل حلقه کنار آن ببافید.(پیکوت)

(درادامه همان رج) ۵ بار این کار را تکرار کنید تا گلبرگهای شکوفه کوچکتان به پنج برسد.

گل فلاب

پیکوت

گل بافتنی

انتهای کار را با یک بست (پایه کور)نزدیک گلبرگ اول وصل کنید نخ را قطع کنید و سفت کنید.

حالا درمرکزاین گل قلاب کوچک یک مروارید بدوزید یا با چسب حرارتی بچسبانید و شکوفه مروارید دار را روی گل سفید بزرگ تان بچسبانید .

گل

گلبرگ

 

این هم از گل قلاب زیبای ما، امیدوارم ببافید و لذت ببرید .عکس کار های قشنگ تان را به شماره واتساپ 09338303196 ارسال کنید تا در پیج قلاب تی تی اشتراک گذاری شود.

"<yoastmark

 

پیشنهادما:دیدن همه دسته بندی های اموزش بافتنی

دوره مقدماتی برای افرادمبتدی

دوره نقشه خوانی قلاب بافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *