آموزش رایگان, مقالات

بافت تاپ

بافت تاپ

سلام در خدمت شما هستیم با آموزش رایگان بافت تاپ یا نیم تنه قلاب بافی, این تاپ رو میتونید برای هر سایزی ببافید بهتره از کامواهای کتان استفاده کنید. که ضد حساسیت هستند واز الیاف گیاهی در تولید آنها استفاده شده است.

دیدن دلهای آموزشی نیم تنه وتاپ

دیدن مدلهای آموزشی لباس

بافت تاپ

بافت تاپ بسیار ساده است .و چیزهایی که برای بافت آن نیاز دارید عبارتند از:

1.ما از کاموا آرتا استفاده میکنیم که یک کاموا کتان هست میتونید از الیز دیوا یا هر کاموای دیگری هم استفاده کنید.
2.قلاب شماره دونیم تولیپ مناسب هست برای  این کار

3.مهره یا مرواریدهای تزئینی

شما با توجه به کاموایی که استفاده میکنید میتونید شماره قلاب تون رو انتخاب کنید.
پشت بیشتر کاموا برچسبی داره که راهنمایی میکنه برای اینکه شما قلاب مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

ابتدای بافت تاپ

در ابتدای بافت زنجیره به اندازه 18 سانت با نخ و قلاب من 60 زنجیره میشه ممکنه برای شما تعدادش فرق بکنه چون کاموا و قلابتون فرق داره
این بافت برای سایز ۳۶ ،۳۸مناسب  است.این تعداد برای جلوی کار زیر گلو زده میشه میتونید زنجیره رو روی سینه زیر گلو بزارید و اندازه بزنید.
شما با توجه به سایزی که میخوایید ببافید تعداد رجها و زنجیره ها رو کمتر یا زیادتر کنید.برای رج اول داخل هر زنجیره یک پایه کوتاه بزنید.( تعداد پایه ها ۵۹ تا)
رج2=برای رج دوم دو زنجیره بزنید کنار زنجیره ها توی همان حفره دو پایه بلند بزنید.
روی زنجیره بعدی یک پایه بلند بزنید ۲۷ تا تا پایه بلند دیگر به صورت تکی ببافید وقتی که ۲۸ تا پایه بلند زدید. سه پایه بلند داخل زنجیره بعدی بزنید دوباره ۲۸ تا پایه بلند به صورت تکی ببافید

ادامه بافت تاپ

بعد از اتمام پایه های تکی سه پایه بلند داخل یک زنجیره بزنید ۲۸ پایه به صورت تکی ببافید و در انتهای کار در زنجیره آخر سه پایه بلند در یک زنجیره بزنید.
رج3=داخل هر کدام از پایه ها یک پایه کوتاه ببافید این بافت تا انتهای رج ادامه پیدا می‌کند.
رج 4=روی اولین پایه ابتدای رج ۲ زنجیره و دو پایه کوتاه ببافید زنجیر ها یک پایه حساب میشوند دو پایه کنار زنجیر را می زنید.
سه تا پایه بلند ابتدای کارتان دارید دوباره روی هر پایه یک پایه بلند ببافید تا به قسمت پایه های سه تایی برسید.
روی پایه اول از سه تایی ها یک پایه بلند بزنید روی پایه دوم از پایه های سه تایی سه پایه بلند بزنید و روی پایه آخر از پایه های سه تایی یک پایه ببافید. دوباره روی هراز پایه ها یک پایه ببافید تا به قسمت پایه های سه تایی بعدی برسید.
کلاً روی هر پایه یک پایه بلند میزنید فقط روی پایه دوم از پایه های سه تایی سه تا پایه بلند بزنید.( تا انتهای رج بافت را ادامه دهید.)

بافت تاپ

قلاببافی

نکته قابل توجه در بافت

انتهای هررج توی زنجیره‌های انتهای کار حتماً پایه بزنید که دانه هایتان کم نشود.

 

برای دیدن فیلم بافت این قسمت از بافت تاپ کلیک کنید.

 

رج ۵= ابتدای هر یک زنجیره بزنید روی هر یک از پایه ها یک پایه کوتاه ببافید.( این بافت را تا انتها ادامه دهید) توجه داشته باشید توی زنجیره آخر کار هم یک پایه ببافید.
رج ۶= دو زنجیره بزنید کنار زنجیره ها دوپایه بلند بزنید. روی پایه های بعدی هر کدام یک پایه بزنید تا به فضای پایه‌های سه‌تایی برسید.
روی دومین پایه از پایه های سه تایی سه تا پایه بلند ببافید .بروی هر کدام از پایه ها یک پایه ببافید تا به پایه های سه تایی برسید.(این بافت را تا انتهای رج تکرار کنید)
رج ۷= روی هر یک از پایه ها یک پایه کوتاه بزنید. این دورج راانقدر تکرار کنید تا ارتفاع بافت تا ۱۸ سانت برسد (۳۶ رج)

هرچقدر تعداد رج ها را به همین شکل ادامه دهید ارتفاع تاپ بیشتر می‌شود و پهنای آن افزایش پیدا می‌کند انقدر این رج ها را ادامه بدهید تا به ابعاد مورد نظرتان برسید.
توجه داشته باشید که این بافت پشت نداردو بوسیله دو بند در پشت بدن گره می‌خورد.پس باید پهنای بافت تان به دو طرف پهلو برسد.

بافت بند پشت نیم تنه

وقتی که به پهنای مورد نظرتان رسیدید به اندازه ۲۵ سانت زنجیره بزنید می توان زنجیره هایتان را روی متر بگذارید. اندازه بزنید.
نکته مهم
توجه داشته باشید برای سایزهای بزرگتر این تعداد زنجیره ها بیشتر می شود وقتی که زنجیره ها را زدید و بافت آنها تمام شد روی هر زنجیره یک پایه بلندببافید تا به قسمت بدنه تا پ برسید.

اولین پایه از تاپتان یک پایه بلند بزنید یک زنجیره ببافید یک پایه رد کنید و روی پایه بعدی یک پایه بلند بزنید یک زنجیره ببافید یک پایه رد کنید و دوباره روی پایه بعدی یک پایه بلند و یک زنجیره بزنید.( این بافت را تا انتهای رج تکرار کنید)

دیدن مدلهای آموزشی پاپوش

دیدن مدلهای آموزشی گل گلدانی

وقتی که به پایان رج رسیدید به اندازه‌ای که آنطرف تاپ زنجیره زدید زنجیره بزنید و وقتی که بافت زنجیره ها به اتمام رسید .

روی هر زنجیره یک پایه بلند بزنید تا دوباره به قسمت اتصال زنجیرها و تاب برسید.در آنجا یک اتصال با پایه کور بزنید و یک زنجیره بزنید نخ را قطع کنید

بافت تاپ

آموزش بافتنی

 لطفابرای دیدن فیلم بافت بند تاپ کلیک کنید

بافت بند دور گردن

برای بندی که دور گردن گره میخورد به اندازه ۳۵ سانت زنجیره بزنید می توانید برای اندازه گیری زنجیره هایی را که زده اید روی متر بگذارید و اندازه بزنید.
ما تعداد زنجیره نمی گوییم برای اینکه با قلاب وکامواهای با ضخامت مختلف تعداد زنجیره‌ها ابعاد مختلف می دهند.
پس اندازه را به سانتیمتر می دهیم که شما زنجیره‌ای را که زده اید روی سانتیمتر بگذارید و اندازه بزنید.
به اندازه ۳۵ سانت زنجیره بزنید و با یک پایه کوتاه آن را به گوشه سمت راست گردن تاپتان وصل کنید .

روی هر پایه یک پایه کوتاه ببافید تا به انتهای گوشه دیگر تاپتان برسید به همان اندازه که طرف دیگر زنجیره زدید زنجیره ببافید.

وقتی که بافت زنجیره ها تمام شد. روی هر زنجیره یک پایه کوتاه ببافید تا دوباره به تاپ برسید یک پایه کوتاه روی تاپ بزنید سه زنجیره ببافید.

تزئین جلوی تاپ با مهرهای مرواریدی

مهره ها یا مرواریدهایی را که برای تزیین تاپ تهیه کرده‌اید بردارید. با یک قلاب نازکتر حلقه نخ راداخل سوراخ مروارید بیکشید.

دوباره با قلاب اصلی خودتان حلقه نخ را بگیرید سه زنجیره بزنید و داخل همان پایه هایی که پایه کوتاه و زنجیره زده بودید دوباره یک پایه کوتاه بزنید
دو پایه کوتاه ببافید روی هر پایه یک پایه، دو زنجیره بزنید و مهره بعدی را به همان شکلی که مهره قبلی را توضیح دادیم روی کار وصل کنید تمام طول کارتان را می توانید با این مهره های زیبا تزئین کنید.

بافت بند طرف دیگر تاپ

وقتی که به طرف دیگر تاپتان رسیدید روی زنجیره هایی که به عنوان بند برای تاپ زدید هر کدام یک پایه کوتاه بزنید تا به انتهای زنجیره ها برسید.
روی آخرین پایه از زنجیره ها یک زنجیره ببافید و دوباره یک ردیف دیگر روی بند تان پایه کوتاه ببافید و وقتی که به مروارید های جلوی کارتان رسیدید گیس بافتهای لبه کار را ببینید. نخ‌های پشتی را بگیرید و روی هر کدام از دانه ها یک پایه کوتاه ببافید.

بافت تاپ

بافت

برای سهولت در بافت شما ویدیوی این قسمت از بافت تاپ را برای شما به اشتراک گذاشتیم.

برای دیدن فیلم بافت مهره تاپ کلیک کنید.

 

وقتی که بافت جلوی کار تمام شد و به بند گوشه کار رسیدید روی هر یک از بند کارتان یک پایه کوتاه ببافید تا به انتهای بند برسید.

ریشه زدن

برای ریشه زدن به قسمت پایین کار که حالت پنجره پنجره دارد می‌توانید رشته های کاموارا با ارتفاع ۲۵ تا ۳۰ سانت ببرید و دو تا سه رشته از کاموا را از وسط تا کنید و به پایین کار گره بزنید. این کار را روی تمام لبه زیری تاپ که روی شکم قرار میگیرد تکرار کنید.

برای دیدن فیلم ریشه زدن کلیک کنید.

بافت نیم تنه زیبا به اتمام رسید. این هم از تاپ ما ببافید و لذت ببرید.

عکس بافت های قشنگ تان را برای ما به شماره09338303196 واتساپ ارسال کنید تا با افتخار در پیج قلاب تی تی gholab_titiبه اشتراک بگذاریم.

 

ارتباط با ادمین ،دیدن پیج اینستا گرام، عضویت در کانالها

 

دیدن مدلهای کلاه و شالگردن

دیدن مدلهای آموزشی جا کلیدی و میوه و شیرینی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *